Učenici su u znak podrške obuli šarene čarape. Na satu razrednika su istražili  zbog čega djecu s Downovim sindromom nazivaju Djeca suncokreti.Saznali su odgovor. Djeca s Downovim sindromom su izrazito emotivno topla,gotovo uvijek unose vedrinu u sredinu u kojoj se nađu, vrlo su tolerantna, zrače ljubavlju i veseljem, pa su s toga i dobila naziv „ suncokreti“. Na satu likovne kulture slikali su šarene čarape osnovnim i izvedenim bojama. Izradili su veliki suncokret.Na satu glazbene kulture slušali su i pjevali pjesmu Teške industrije „Sunčana strana dlana“.