eTwinning je jedna od aktivnosti programa Erasmus+.

Portal www.eTwinning.net namijenjen je međunarodnoj suradnji i usavršavanju odgojno-obrazovnih djelatnika od predškolskog obrazovanja do srednje škole. Portal služi nastavnicima i njihovim učenicima za upoznavanje i suradnju s kolegama iz europskih škola kroz različite oblike usavršavanja te rad na zajedničkim virtualnim projektima.

Izvor: https://www.etwinning.hr/

Nacionalna oznaka kvalitete

Rad na nacionalnim i međudržavnim projektima učitelja i učenika naše škole opet je prepoznat i nagrađen nacionalnim oznakama kvalitete.

eTwinning oznake kvalitete daju se učiteljima sa izvrsnim eTwinning projektima. Nacionalna oznaka kvalitete dodjeljuje se učiteljima koji su surađivali na izvrsnim eTwinningovim projektima i znači da je projekt dosegnuo određenu razinu kvalitete u njihovoj zemlji. Dva projekta na kojima su radile učiteljice Marija Ujević Nenadić, Matea Vuković i Melanija Raos sa svojim učenicima prepoznati su kao izvrsni. Učiteljici Mariji Ujević Nenadić i njezinim učenicima dodijeljene su oznake kvalitete za dva projekta: Autorski projekt Accepting in words and actions i Meet Europe and learn Languages! European Day of Languages. Kriteriji za oznaku kvalitete su pedagoška inovativnost, uključenost u kurikulum, komunikacija i razmjena među partnerskim školama, suradnja među partnerskim školama, uporaba tehnologije, te rezultati, učinak i dokumentacija. Za učenike, ovo je poticaj i nagrada za uloženi trud, a za škole javno priznanje predanosti kvaliteti i otvorenosti prema suradnji na europskoj razini.