PŠ Poljica

Školska godina 2017./2018.

I evo nas opet zajedno, nova školska godina, odmorne male glavice opet su u školskim klupama, spremne upijati i spremati nova znanja. E pa puno nam uspjeha u izvršavanju svih zadataka do završetka nastavne godine. Druženje, igra i učenje čeka nas do lipnja. Sretno draga djeco!

Posjet mlinici u Lugu i Perinuši

Dana 10. listopada 2017. godine učenici su posjetili mlinicu u Lugu i Perinuši. Upoznali su se s izgledom mlinice i načinom njenog rada. Uočili su razliku između mlinica. U Lugu je suvremena mlinica koja melje žito pomoću struje dok na Perinuši mlinove pokreće voda iz rijeke Vrljike i okreće mlinove koji melju žito.

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Dana 19. listopada 2017. godine u našoj školi Poljica svečano su obilježeni Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Nakon učeničke priredbe slijedio je blagoslov kruha i plodova zemlje našeg svećenika don Petra. Svečanosti su se odazvali roditelji te uveličali svojim dolaskom našu proslavu.

Priče iz davnine – kazališna predstava u Splitu

Dana 23. listopada 2017. godine išli smo na kazališnu predstavu Priče iz davnine. Nakon odgledane predstave prošetali smo gradom Splitom.