Održana 3. projektna konferencija projekta BioMOZAIK Krš i more

U Multifunkcionalnoj dvorani – Dom kulture u Cisti Velikoj u petak, 10. studenoga 2023., uspješno je održana 3. projektna konferencija projekta “Bioekonomija, škole i vrtovi Mudrosti, Održivosti, Znanja, Akcije, Inovacije i Kreacije za naš krš i more – BioMOZAIK Krš i more”. Konferencija je okupila predstavnike svih 10 osnovnih škola koje sudjeluju u projektu, odgojno-obrazovne djelatnike i ostale dionike projekta.

Prvi dio konferencije bio je posvećen pregledu dosadašnjih projektnih aktivnosti, njihovih rezultata i postignuća. Nakon prvog dijela konferencije, stručnjaci iz organizacije Brodoto iz Zagreba održali su izuzetno korisnu cjelodnevnu radionicu iz Crowdfundinga, namijenjenu učiteljima i učenicima. Predstavnici svih škola aktivno su sudjelovali, usvajajući znanje o razvoju, pripremi i pokretanju crowdfunding kampanja za financiranje školskih programa i projekata unutar BioMOZAIK Krš i more projekta.

Tako su i učenici naše škole, zajedno s učiteljima, smišljali scenarij videokampanje te predstavili ideje za video uradak. Što sve planiramo saznat ćete ubrzo. Snimamo video u našoj školi 23. 11. Pripremite se, trebat ćemo i vas!

Zajedno za zelenukonkurentnu uključivu Europu

Datum objave: 10. studenoga 2023.

Svjetski dan voda

S ciljem obilježavanja Svjetskog dana voda te podizanja svijesti o važnosti vode, a u sklopu školskog projekta „Ekospeleologija“ nastalog iz projekta BioMOZAIK Krš i more, učenici 5.b razreda su u pratnji učiteljice iz prirodoslovlja te školske psihologinje posjetili...