BioMOZAIK Krš i more – Peta StemTech radionica

U sklopu StemTech aktivnosti, projekta BioMOZIAK Krš i more, u srijedu, 20. ožujka 2024. godine održana je radionica robotike za učenike nižih razreda područne škole u Grubinama.

U uvodnom dijelu radionice učenici su upoznati s dijelovima i mogućnostima Lego Spike Prime robota, te načinu korištenja Lego Education aplikacije koja pomaže u sklapanju i programiranju robota.

Nakon uvodnog dijela, učenici su dobili svoj prvi zadatak. Trebali su uz pomoć Lego aplikacije sastaviti „Rhino“ robota. Uz puno entuzijazma, prateći aplikaciju, međusobno surađujući i uz pomoć učitelja, učenici su uspješno sastavili svoje „Rhino“ robote.

Nakon sastavljanja, slijedio je malo teži dio radionice, programiranje robota. Učenici su, prateći učitelja, napravili svoj prvi program, pomoću kojeg su omogućili svom robotu da se kreće.

Učenici su zatim rješavali postavljene zadatke. Pri rješavanju zadataka učenici su naučili kako robotu promijeniti smjer kretanja, kako prikazivati različite simbole i ispisivati poruke na „mozgu“ robota. Naučili su i kako koristi naredbe forever i repeat, te kako koristiti senzor pritiska za zaustavljanje robota kada robot naiđe na prepreku.

Učenici, njih dvadeset i dvoje, bilo je zadovoljno održanom radionicom. Radionica je trajala 100 minuta.

Više informacija o financijskim mehanizmima i programima:

Zajedno za zelenu, konkurentnu i uključivu Europu

Datum objave: 24. ožujka 2024.

Proljetni praznici

Proljetni praznci počinju u četvrtak, 28.3.2024. godine, i traju do 5.4.2024. godine. Nastava počinje u ponedjeljak, 8.4.2024. godine. Našim učenicima i njihovim obiteljima želimo lijepe i ugodne praznike, te sretan nadolazeći Uskrs.

Svjetski dan voda

S ciljem obilježavanja Svjetskog dana voda te podizanja svijesti o važnosti vode, a u sklopu školskog projekta „Ekospeleologija“ nastalog iz projekta BioMOZAIK Krš i more, učenici 5.b razreda su u pratnji učiteljice iz prirodoslovlja te školske psihologinje posjetili...