BioMOZAIK Krš i more – Četvrta StemTech radionica

U sklopu StemTech aktivnosti, projekta BioMOZIAK Krš i more, u ponedjeljak, 18. ožujka 2024. godine održana je četvrta radionica robotike. Radionicu robotike, koju je vodio učitelj Krešimir Dodig, pratili su učenici viših razreda naše Škole.

Cilj treće radionice za učenike viših razreda je bio ponoviti i unaprijediti znanja stečena na prvoj i drugoj radionici za učenike viših razreda OŠ Tin Ujević Krivodol.

Prvi zadatak za učenike bio je napraviti program za „Rhino“ robota koji robotu  omogućuje neprestano kretanje unutar prostora omeđenog preprekama.  Programirajući robota, učenici su koristili naredbe forever i wait until u kombinaciji sa senzorom pritiska.

Nakon uspješno riješenog prvog zadatka, učenici su uz pomoć Lego Education aplikacije sastavili „Driving Base 3“ robot. Zadani robot, koji na sebi ima postavljen senzor boje, učenici su nadogradili dodavajući na njega senzor za pritisak i ultrazvučni senzor.

Učenici su programiranjem sastavljenog robota naučili kako se u praksi koristi senzor za boju i ultrazvučni senzor. Također su naučili kako kombinirati rad dva ili više senzora pri rješavanju postavljenih zadataka.

Učenici, njih šesnaest, bili su zadovoljni održanom radionicom. Radionica je trajala 90 minuta.

Više informacija o financijskim mehanizmima i programima:

Zajedno za zelenu, konkurentnu i uključivu Europu

Datum objave: 24. ožujka 2024.

Proljetni praznici

Proljetni praznci počinju u četvrtak, 28.3.2024. godine, i traju do 5.4.2024. godine. Nastava počinje u ponedjeljak, 8.4.2024. godine. Našim učenicima i njihovim obiteljima želimo lijepe i ugodne praznike, te sretan nadolazeći Uskrs.

Svjetski dan voda

S ciljem obilježavanja Svjetskog dana voda te podizanja svijesti o važnosti vode, a u sklopu školskog projekta „Ekospeleologija“ nastalog iz projekta BioMOZAIK Krš i more, učenici 5.b razreda su u pratnji učiteljice iz prirodoslovlja te školske psihologinje posjetili...