Obilježen Dan sjećanja na Vukovar i Škabrnju

16. studenoga 2018. u našoj školi učenici su sa svojim učiteljima odali počast žrtvama Vukovara i Škabrnje. U školskoj dvorani održan je glazbeno-recitativni program. Tijekom održavanja programa vladala je veličanstvena tišina. Program je započeo himnom, nastavio se pjesmama posvećenim Vukovaru, dok smo se u recitativnom dijelu programa prisjetili hladnih i vlažnih podruma u kojima su se skrivali mnogi Vukovarci te veličine čovjeka i važnosti žrtvovanja jednih za druge. Naši branitelji žrtvovali su se kako bismo mi danas živjeli u slobodi.

Idućeg dana, u predvečerje, oko naše škole okupili su se učenici, roditelji i učitelji kako bi zapalili svijeće za Vukovar i Škabrnju. Naša škola svijetlila je u mraku, a naši učenici i djelatnici bili su mislima i srcima uz žrtve Vukovara i Škabrnje.

Datum objave: 20. studenoga 2018.

Učenici za Caritas

Naša škola tradicionalno sudjeluje u humanitarnoj božićnoj akciji Hrvatskog Caritasa. Uspješno smo proveli akciju „Za 1000 radosti – Pomažemo zajedno“ i prikupili 1230,00 kuna. Donosimo zahvalu Borisa Peterlina učenicima i djelatnicima koji su sudjelovali u akciji:...