BioMOZAIK Krš i more – Druga StemTech radionica

U sklopu StemTech aktivnosti, projekta BioMOZIAK Krš i more, u ponedjeljak, 11. ožujka 2024. godine održana je druga radionica robotike za učenike viših razreda naše Škole. Cilj radionice bio je unaprijediti znanja stečena na prvoj Radionici.

Prvi zadatak za učenike bio je da uz pomoć Lego aplikacije sastave „Rhino“ robota. Nakon uspješnog sastavljanja robota učenici su prionuli rješavanju zadataka.

Rješavajući postavljene zadatke učenici su programirajući robote naučili kako mijenjati brzinu kretanja robota, kako robot na različite načine može prijeći određenu udaljenost, kako da na „mozgu“ robota prikažu različite simbole i ispisuju poruke. Također su naučili kako pri programiranju robota na ispravan način koristiti petlje za ponavljanje (forever, repeat), te kako koristiti senzor za mjerenje pritiska da bi se robot zaustavio kada naiđe na prepreku. Pri korištenju senzora za pritisak učenici su naučili kako koristiti naredbu wait until.

Učenici su bili zadovoljni održanom radionicom. Radionica je trajala 95 minuta.

Više informacija o financijskim mehanizmima i programima:

Zajedno za zelenu, konkurentnu i uključivu Europu

Datum objave: 17. ožujka 2024.

U petak, 10. svibnja 2024. godine, učenice petih i šestih razreda su na školskom sportskom natjecanju u futsalu, osvojile 1. mjesto i zaslužile plasman na Državno natjecanje. Ovaj uspjeh samo je nastavak sjajnog niza naših učenica koje su također osigurale i nastup na...

Državno natjecanje iz biologije

Na državnom natjecanju iz biologije održanom od 5. do 8. svibnja 2024. godine u OŠ „Zadarski otoci“ u Zadru učenica 7. razreda Mihaela Vrljičak postigla je izvrstan rezultat osvojivši 8. mjesto. Državnom natjecanju prethodilo je županijsko natjecanje na kojem je...