Osnovna škola "Tin Ujević" Krivodol

Završio Dječji tjedan 2021.

Učenici PRO i 1. razreda PŠ Grubine sa svojim učiteljicama Mateom Vuković i Marijom Ujević Nenadić u sklopu eTwinning projekta Accepting our differences in words and actions/Različitost riječi grle i djela ljube proslavili su Dječji tjedan, manifestaciju koja se obilježava diljem Hrvatske. Moto Dječjeg tjedna je lijepa i prepoznatljiva izreka, koja izražava odnos odraslih prema djeci: “Ljubav djeci prije svega!”

Učenici su sudjelovali u aktivnostima koje su sami poželjeli raditi. U povodu Međunarodnog dana zaštite životinja pogledali su film “Tko se boji vuka još?” Pisali su poruke odraslima. Ilustrirali su zastavicu razredne zajednice. Pričali su o dječjim pravima. Glumili, družili se i igrali. Izgovarali moto Dječjeg tjedna.

Nova školska godina nosi i nove izazove. Matea Vuković, učitelj rehabilitator, Denis Jurišić, školski psiholog i Marija Ujević Nenadić, prof. razredne nastave (autor projekta zajedno s Ivanom Kujundžić, prof. logoped, mentor OŠ “Ivan Leko“ Proložac i OŠ Zmijavci, voditeljica ŽSV – a stručnih suradnika edukacijsko rehabilitacijskog profila SDŽ)  odlučili su biti voditelji eTwinning projekta Različitost riječi grle i djela ljube / Accepting our differences in words and actions.

Učenici posebnog razrednog odjela i učenici 1. razreda PŠ Grubine sa svojim učiteljicama Mateom i Marijom su se upoznali s projektom i ciljevima koje bi trebali ostvariti kroz ovaj projekt.

Učiteljica Matea i učenici posebnog razrednog odjela izradili su logo projekta i poslali jasnu  poruku. MOGU SVE, DAJTE MI PRILIKU!

Malenim prvašićima učiteljica Marija je za početak kako bi im približila temu projekta upalila Pas vodič, animirani film o psu vodiču za slijepe osobe. Razgovarali su o filmu i uslijedila je igra u kojoj su učenici izmjenjivali uloge. Glumili su slijepe osobe, žmireći i pse vodiče. Pokušali su prijeći prepreke držeći se za ruke. Nakon igre su puno razgovarali o osjećajima. Misli su zapisali u oblak riječi. Kada im je objasnila da izaberu sliku odmah su se složili  da to bude srce s mišićavim rukama jer biti drugačiji je teško i moraš biti snažan.

Ponosni na naše učenike započeli smo jednu važnu avanturu zvanu “Različitost riječi grle i djela ljube”.

Učenici 4. razreda OŠ Tin Ujević  Krivodol / PŠ Grubine u školskoj godini 2020. / 2021. sudjelovali su u projektu " Me, Myself & I ". Aktivnosti i rezultate  projekta možete pogledati u našoj e-knjizi.

Virtualna zbornica
Virtualni razredi

Facebook stranica škole

« Listopad 2021 »